Ayılar ve Liberalizm

Ayılar ve librelizm üzerine küçük bir hikayeyi ispanyolcadan türkçeye çeviriyoruz. Konu saçma sapan ama önemli olan daha fazla ispanyolca kelime öğrenmek. Bu nedenle hem gülün hem de yeni ispanyolca kelime öğrenin. Ayılar ve liberalizm hikayesi sizi bekliyor.

Ayılar ve Liberalizm
Ayılar ve Liberalizm

Ayılar ve Liberalizm Türkçe Çeviri

Bir zamanlar ormanda bir grup ayının yaşadığı küçük bir köy varmış. Ayılar çalışkandı ve her zaman bal yapmakla, nehirde balık tutmakla ve aileleriyle ilgilenmekle meşguldüler. Bir gün köye Benito adında bir ayı gelmiş. Benito liberal bir ayıydı ve bireysel özgürlüğe ve özel mülkiyete inanıyordu. Her ayının kendi işine sahip olması gerektiğini ve geçimi için diğer ayılara bağlı olmaması gerektiğini düşündü. Diğer ayıların bu fikirler karşısında kafası biraz karışmıştı ama Ben’e, onun düşünce tarzının işe yaradığını göstermesi için bir şans vermeye karar verdiler. Benito kendi bal dükkanını açtı ve onu diğer ayılara satmaya başladı. Kısa süre sonra Benito çok zengin oldu ve bal dükkanı köyün en başarılısı oldu. Diğer ayılar, Benito’nun başarısından etkilendiler ve onun bazı liberal fikirlerini benimsemeye başladılar. Ancak zamanla, genç ayılardan bazılarının hoşnutsuzluğu artmaya başladı. Ben ve diğer bazı daha başarılı ayılar çok para kazanırken, bazı fakir ayıların hayatta kalmakta zorlandıklarını fark ettiler. Genç ayılar protesto etmeye ve köyde işlerin yapılma biçiminde değişiklik talep etmeye başladı. Sonunda, uzun tartışma ve tartışmalardan sonra, ayılar bir anlaşmaya vardılar ve ihtiyacı olan ayılara yardım etmek için bir sosyal güvenlik sistemi kurdular. Sonunda, liberalizm ve dayanışmanın birleşimi sayesinde köydeki tüm ayılar daha mutlu ve müreffeh oldu.

Ayılar ve Liberalizm
Ayılar ve Liberalizm

Ayılar ve Liberalizm İspanyolca Metin

ayılar ve liberalizm
ayılar ve liberalizm

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 0 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 0

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün