Dünyanın En Fazla Portakal Üreten 10 Ülkesi

Dünyanın En Fazla Portakal Üreten 10 Ülkesi hangileridir ? Hem bu soruyu cevaplayalım hemde ispanyolca A2 için metin çalışması yapalım.

İspanyolca A2 Metin Çalışması İspanyolca Metin

La producción mundial de naranjas ha crecido de forma exponencial en los últimos años. En 1994, la producción mundial de naranjas era de 54,8 millones de toneladas. En 2020, la producción alcanzó las 75,4 millones de toneladas. De todas las naranjas producidas en el mundo, cerca del 20 % del total se vende como fruta entera, mientras que el resto se utiliza en la elaboración de extractos y zumos. Las naranjas son valoradas por su contenido en vitamina C. También es una fuente de otros nutrientes, como el ácido fólico, el calcio y el potasio.

Dünyanın En Fazla Portakal Üreten 10 Ülkesi
Dünyanın En Fazla Portakal Üreten 10 Ülkesi Kaynak

İspanyolca A2 Metin Çalışması Türkçe Çeviri

Dünya portakal üretimi son yıllarda artan hızda büyüyor. 1994 yılında dünya portakal üretimi 54.8 milyon tondu. 2020 yılında, üretim 75.4 milyon tona ulaştı. Dünyada üretilen portakalların yaklaşık %20’si ham biçimde satılırken, geri kalanı meyva suyu ve aroma yapımında kullanılır. Portakallar, C vitamini içerikleri nedeniyle çok değerlidirler. Ayrıca, folik asit, kalsiyum ve potasyum gibi diğer besin maddelerinin kaynağıdır.

Brasil : Brezilya

India: Hindistan

China: Çin

Estados Unidos: ABD

Mexico: Meksika

Espana: İspanya

Egipto: Mısır

Indonesia: Endonezya

Iran: İran

Italia: İtalya

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 4 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 160

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün