ispanyol.com

Ben Engin YILMAZ. Türkiye’nin ilk ve tek ispanyolca eğitim sitesi ispanyol.com’u, 2003 yılında kurdum. Tam 19 senedir ispanyol üzerinden ülkemizdeki ispanyolca öğrenimine katkı sağlıyorum. Bu siteyi 2016 yılından bu güne kadar yaklaşık 2 milyon kişi ziyaret etti.  Google’da ispanyolca yazdığınızda ilk sayfada (reklamları geçince) ispanyol’u göreceksiniz. 2010-2011 yılları arasında Meksika’da ziyaretçi araştırmacı olarak görev yaptım.  Burada latin kültürüyle tanıştım. Latinlerin ispanyolcayı nasıl kullandığını gördüm. 2013 yılında Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca kitabını yayımladım. Bu kitap şu güne kadar 3 baskı yaptı. Dördüncü baskı 2022 yazında geliyor.  2015-2016 yılları arasında İspanya’da Carlos III Üniversitesinde ziyaretçi araştırmacı olarak görev yaptım. İspanya’da ispanyolların kültürlerini öğrenmeye çalıştım. Şüphesiz, ispanyolcayı nasıl konuştuklarına odaklandım. ispanyol.com içerisinde: kısa dersler göreceksiniz. Ders süresini ortalama 2 dakikayı geçmeyecek şekilde ayarlamaya çalıştım. Göreceğiniz derslerde işin özünden kopmamaya gereksiz ayrıntılara girmemeye çalıştım. Son olarak sizlere ispanyol.com’da ispanyolcanın temelini öğretmeye odaklandım. Bazı derslerde “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabından bölümlere doğrudan ulaşabileceksiniz. Büyük fırsat ! İnternette çeşitli alıştırmaların olduğu web sitelerini bu kurs sayesinde keşfedeceksiniz. Alıştırmaları çözdükçe bu işin keyfine varacaksınız. Burada A-1 / A-2 seviyesinde Temel ispanyolca öğreneceksiniz. Gördüğünüz gibi “Sizlere ispanyolcayı öğreteceğim” diyerek iddialı cümleler kurmuyorum. İddialı olduğum tek konu Temel ispanyolcayı öğretmek. Başlayalım mı !

İspanyol.com İçerik Yazarları

Said YILMAZ

Sait Yilmaz İspanyol.com İcerik Yazarı
Said Yilmaz İspanyol.com İcerik Yazarı

Said YILMAZ, Ankara DTCF ispanyolca bölümü öğrencisi olup, ispanyol.com’da içerik üreticisi olarak birçok ispanyolca türkçe çeviriye imza atmıştır.

Sosyal Medya:

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Önemli Bağlantılar:

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Doç.Dr. Engin YILMAZ

Yazılar

Sayfalar