Festival Holi

Renklerin festivali, holi festivali. İspanyolca A2 metin çalışmalarında hindistana uzanıyoruz. Bu festivali merak edenler için aşağıda link bırakıyorum.

Festival Holi
Festival Holi

İspanyolca Metin

¿Qué es y cómo se celebra el festival Holi de la India? En vísperas de la primavera, la India celebra el Festival Holi, la tradición de origen mitológico que recuerda la victoria del bien. Cada año, entre los meses de marzo y abril, la India se reviste de una amplia gama de colores que celebra el triunfo del bien sobre el mal. Se trata del Holi Festival, una tradición que rompe las barreras sociales de este país para dar paso a la unidad, la celebración y la alegría. La apreciación exterior de esta fiesta de colores comenzó a estar documentada por medio de los primeros comerciantes que interactuaron con este país asiático. Actualmente, este festival no se celebra únicamente en la India; Nepal es otro lugar que goza de esta celebración, al igual que otros países con una numerosa población hinduista.

Türkçe Çeviri

Hindistandaki Holi festivali nedir ve nasıl kutlanır ? Hindistan halkı, baharın arifesinde iyiliğin zaferini hatırlatan mitolojik kökenli bir gelenek olan Holi Festivali‘ni kutlar. Hindistan’da her yıl Mart ve Nisan ayları arasında, iyinin kötüye karşı zaferini kutlayan çok farklı renkte giysiler giyinilir. Holi Festivali, ülkenin sosyal bariyerlerini yıkan ve birlik, kutlama ve neşeye yer veren bir gelenek olarak görülür. Bu renkli festivalinin yabancılar tarafından keşfedilmesi, bu asya ülkesiyle etkileşime giren ilk tüccarların belgelemesi aracılığıyla gerçekleşmiştir. Şu anda bu festival sadece Hindistan’da kutlanmıyor; Nepal ve Hindu nüfusun yoğun olduğu diğer ülkeler de bu kutlamanın tadını çıkaran bir diğer yerlerdir.

Kaynak : Festival Holi

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 0 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 0

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün