Milli Bayramlar

Milli bayramlar denilince aklınıza neler geliyor? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı, 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve 23 Nisan ise Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanır. Şimdi ispanyolca kelimeler bölümünde her bayrama ilişkin wikipedia açıklamalarını ve türkçe çevirilerini görelim.Milli Bayramları öğrenmek önemlidir.

milli bayramlar
milli bayramlar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

El Día de la República es un día festivo en Turquía que conmemora la proclamación de la República de Turquía el 29 de octubre de 1923

Cumhuriyet Bayramı, 29 Ekim 1923’de Türkiye Cumhuriyetinin ilan edildiği günün anısına kutlanan milli gündür.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Día Nacional de la Soberanía y la Infancia es un día festivo en Turquía que conmemora la fundación de la Gran Asamblea Nacional de Turquía, el 23 de abril de 1920.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı , 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun anısına kutlanan milli gündür.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

El 19 de mayo de 1919, Mustafa Kemal Atatürk aterrizó en Samsun en el barco de Bandırma, y ​​este día se considera el comienzo de la Guerra de Independencia de Turquía contra la ocupación de las potencias aliadas. Atatürk regaló esta fiesta a la juventud turca.

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmıştır ve bu gün, İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün kabul edilir. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

30 Ağustos Zafer Bayramı

El Día de la Victoria es una fiesta oficial que se celebra el 30 de agosto de cada año para conmemorar la guerra que resultó en la victoria bajo el mando de Atatürk en Dumlupınar el 30 de agosto de 1922.

Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan savaşı anmak için her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmî bir bayramdır.

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 0 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 0

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün