Alejandro Murat Meksikanın Süryani Kökenli Valisi

İspanyolca Metin

Alejandro Ismael Murat Hinojosa (4 de agosto de 1975) es un abogado y político mexicano.

Es el gobernador de Oaxaca desde el 1 de diciembre de 2016. Es miembro del Partido Revolucionario Institucional (PRI). Realizó sus estudios de educación básica y media superior en el Modern American School de la Ciudad de México. Posteriormente, estudió una licenciatura en Derecho por el Instituto Tecnológico Autónomo de México, para después recibir una Maestría en Derecho y otra en Relaciones Internacionales, ambas por la Universidad de Columbia, en Nueva York. Ha colaborado con Joseph Stiglitz, Premio en Ciencias Económicas en memoria de Alfred Nobel. Alejandro Ismael Murat Hinojosa se desempeña como gobernador de Oaxaca para el periodo 2016-2022 

Kaynak: Wiki

Türkçe Çeviri

Alejandro Ismael Murat Hinojosa (4 ağustos 1975) meksikalı avukat ve politikacıdır .

1 Aralık 2016’dan bu yana Oaxaca eyaletinin valisidir. Kurumsal Devrimci Parti üyesidir(PRI). İlk ve orta öğretimini Meksika şehrinde bulunan Modern Amerikan Okulunda tamamlamıştır. Hukuk lisansını Meksika Otonom Teknoloji Enstitüsünde tamamladıktan sonra New York’da bulunan Columbia üniversitesinde hukuk ve uluslararası ilişkiler dallarında yüksek lisans yapmıştır. Nobel ekonomi ödülü sahibi Joseph Stiglitz ile çalışmıştır. Alejandro Ismael Murat Hinojosa 2016-2022 döneminde Oaxaca eyaletinin valisi olarak görev yapmaktadır.

alejandro murat kimdir
alejandro murat kimdir

Not: Alejandro Murat’ın atalarının Osmanlı döneminde Irakta yaşayan süryanilerden olduğu söylenmektedir. Burada, şurada

alejandro murat meksika
alejandro murat meksika

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 4 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 1654

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün