İspanyolca Besinler

İspanyolca besinler nelerdir ? DELE A2 başlığında bu muhteşem konuyu ele alıyoruz. Hazır mısınız? Kaynak şurasıdır. Bu sayfaya doğrudan ispanyolca metni koymadım. Dolayısıyla kaynaktaki linke tıklayıp buradaki çeviriyle karşılaştırmalısınız

İspanyolca Besinler
İspanyolca Besinler

İspanyolca Besinler Öğreneceğiniz Yeni Kelimeler

Carbohidratos, Proteínas, Verduras, Frutas, Dulces, Bebidas, Pasta, Patata, Harina, Çölyak Hastalığı

la leche, la mantequilla, el queso, el yogur, la lechuga, el tomate, la zanahoria, la cebolla, el ajo

el plátano, la manzana, la naranja, el agua

Türkçe Çeviri

Karbonhidratlar
Pirinç, ekmek, makarna, patates, un. Çölyak hastalığı olan kişilerin glütene karşı intoleransı vardır ve bu gıdaların çoğunu yiyemezler.

Süt ürünleri
Süt, tereyağı, peynir, yoğurt ve ayran gibi birçok ürünümüz var. Bazı insanların laktoz intoleransı vardır ve süt ürünlerini tüketemezler.

Proteinler
Örneğin: yumurta, et, kurutulmuş jambon veya salam gibi sosisler, balık. Balığa bayılırım. Vejetaryenler genellikle et ya da balık yemezler.

Sebzeler
Marul, domates, havuç, soğan ve sarımsak gibi birçok sebzemiz var. Sebzeler bol miktarda lif içeren çok sağlıklı gıdalardır ve lezzetlidirler. Yemekleri genellikle yağ ile pişiririz ve sarımsak, tuz, biber veya farklı soslar, mayonez vb. gibi çeşnilerle tatlandırabiliriz.

Meyveler
Muz, elma veya portakal gibi birçok meyve vardır.

Tatlılar
Tatlılar çok fazla şeker içerir. Bazı yaygın tatlılar şunlardır: çikolata, bisküvi, dondurma, kekler ve tartlar. Şeker hastaları çok fazla şeker tüketemezler. Bu nedenle, tatlı alımını sınırlandırmalı veya hatta ortadan kaldırmalıdırlar.

İçecekler
Pek çok içeceğimiz vardır. En yaygın olanlardan bazıları su, tabii ki süt, çay, kahve, bira, alkol de içeren şarap.

İspanyolca Metin

1.Carbohidratos
Arroz, pan, pasta, patata, harina . Las personas celiacas tienen intolerancia al gluten y no pueden tomar muchos de estos alimentos.

2.Productos lácteos
Tenemos muchos como la leche, la mantequilla, el queso, el yogur . Algunas personas tienen intolerancia a la lactosa y no pueden consumir productos lácteos.

3.Proteínas
Por ejemplo: los huevos , carnes , embutidos como jamón serrano o jamón de York , pescados . A mí me encanta el pescado. Las personas vegetarianas no suelen tomar ni carne ni pescado.

4.Verduras
Tenemos muchas verduras como por ejemplo: la lechuga, el tomate, la zanahoria, la cebolla, el ajo. Las verduras son alimentos muy sanos y con mucha fibra, y son deliciosas. Normalmente cocinamos con aceite, y podemos condimentar la comida con condimentos como ajo, sal, pimienta, o diferentes tipos de salsa, mayonesa, etc.

5.Frutas
Hay muchas como por ejemplo: el plátano, la manzana, o la naranja.

6.Dulces
Los dulces llevan mucha azúcar. Algunos dulces comunes son: el chocolate, las galletas, el helado, las tartas . Las personas diabéticas no pueden consumir mucha azúcar. Por eso, tienen que limitar o incluso eliminar la ingesta de dulces.

7.Bebidas
Tenemos muchas bebidas. Algunas de las más comunes son el agua, por supuesto, la leche, el té, el café , la cerveza , el vino.

İspanyolca Besinler İspanyolca Besinler

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 0 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 0

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün