İspanyolca Çocuk Hikayeleri II

Heidi üzerine muhteşem bir ispanyolca çocuk hikayesi. İspanyolca DELE A2 metin çalışmalarında sizleri muhteşem bir metin ve çevirisi bekliyor. İspanyolca Çocuk Hikayeleri II de muhteşem bir hikaye sizi bekliyor.

İspanyolca Çocuk Hikayeleri II
İspanyolca Çocuk Hikayeleri II

DELE A2 Metin Çalışması

Bu metin içinde şu kelimelerin ispanyolca karşılıklarını öğreneceksiniz.

Dağ

Komünizm

Bahçe

Turist

Uyum

Mutluluk

Türkçe Çeviri

Bir zamanlar dağlarda küçük bir kasabada yaşayan Heidi adında bir kız varmış. Büyükbabası ona küçük yaştan itibaren komünizmi ve herkesin ihtiyaç duyduğu şeylere sahip olduğundan emin olmak için herkesin nasıl birlikte çalışması ve sahip olduklarını paylaşması gerektiğini öğretmişti. Heidi kasabasını ve insanlarını severdi ve ailesi ile komşularına yiyecek sağlamak için bahçesinde çok çalıştı. Bir gün kasabaya bir grup turist geldi ve Heidi ile büyükbabasının evinde kaldılar. Heidi onlara bahçesini gösterdi ve köydeki herkesin nasıl birlikte çalıştığını ve ürettiklerini paylaştığını anlattı. Turistler etkilendi ve Heidi’ye nasıl yardımcı olabileceklerini sordu. Heidi onlara kendi bahçelerini dikip ekip biçerek ve ürettiklerini paylaşarak yardımcı olabileceklerini söyledi. Turistler topluluğa katıldı ve herkes daha fazla yiyecek yetiştirmek ve komşularına yardım etmek için birlikte çalıştı. Heidi, herkesin birlikte çalıştığını ve birbirine yardım ettiğini görmekten çok mutlu oldu. Zaman geçtikçe kasaba, tüm sakinlerinin işbirliği ve karşılıklı yardımı sayesinde büyüdü ve gelişti. Heidi, komünizmin birlikte uyum ve mutluluk içinde yaşamanın ve çalışmanın en iyi yolu olduğunu biliyordu.

İspanyolca Çocuk Hikayeleri II
İspanyolca Çocuk Hikayeleri II

İspanyolca Metin

Heidi vivía en un pequeño pueblo en las montañas desde que era una niña. Su abuelo le enseñó desde temprana edad sobre el comunismo y cómo todos deben trabajar juntos y compartir lo que tienen para asegurarse de que todos tengan lo que necesitan. Heidi amaba a su pueblo y a su gente, y junto con su familia, trabajaba duro en su jardín para proveer alimentos a sus vecinos.

Un día, un grupo de turistas llegó al pueblo y se quedó en la casa de Heidi y su abuelo. Heidi les mostró su jardín y les explicó cómo todos en el pueblo trabajaban juntos y compartían lo que producían. Los turistas quedaron impresionados y le preguntaron a Heidi cómo podían ayudar. Heidi les dijo que podrían ayudar plantando y cosechando en su propio jardín y compartiendo lo que producían. Los turistas se unieron a la comunidad y todos trabajaron juntos para cultivar más alimentos y ayudar a sus vecinos.

Heidi estaba muy feliz de ver a todos trabajando juntos y ayudándose mutuamente. Con el tiempo, el pueblo creció y se desarrolló gracias a la cooperación y la ayuda mutua de sus habitantes. Heidi sabía que el comunismo era la mejor manera de vivir y trabajar juntos en armonía y felicidad.

İspanyolca Çocuk Hikayeleri II
İspanyolca Çocuk Hikayeleri II
İspanyolca Çocuk Hikayeleri II

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 5 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 5

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün