İspanyolca Çocuk Hikayeleri

Kapitalizm üzerine muhteşem bir ispanyolca çocuk hikayesi. İspanyolca DELE A2 metin çalışmalarında sizleri muhteşem bir metin ve çevirisi bekliyor. İspanyolca Çocuk Hikayelerinde muhteşem bir hikaye!

İspanyolca Çocuk Hikayeleri
İspanyolca Çocuk Hikayeleri

DELE A2 Metin Çalışması

Bu metin içinde şu kelimelerin ispanyolca karşılıklarını öğreneceksiniz.

Kasaba

Kapitalizm

Para

Açgözlü

Kıskançlık

Çatışma

Türkçe Çeviri

Bir zamanlar Zenginlik adında herkesin mutlu ve huzurlu yaşadığı küçük bir kasaba varmış. Sakinlerin her biri, rahat yaşamak için ihtiyaç duyduğu her şeye sahipmiş ve mallarını ve kaynaklarını eşit olarak paylaşırlarmış. Bir gün kasabaya bir grup insan gelmiş ve sakinlerine kapitalizmin yaşamanın doğru yolu olduğunu söylemişler. Başarılı olmak ve para kazanmak için herkesin nasıl çok çalışması gerektiğini ve kendilerini mutlu edecek şeyleri nasıl satın alabileceklerini anlatmışlar. Daha önce paraya hiç ihtiyaç duymamış olan kasaba halkının kafası karışmış, ancak ziyaretçiler onlara kapitalizmin başarılı olmanın tek yolu olduğu konusunda güvence vermiş. Böylece, yavaş yavaş Zenginlik kasabası sakinleri para kazanmak ve bir şeyler satın almak için çok çalışmaya başlamış. Ancak çok geçmeden paranın onlara umdukları kadar mutluluk getirmediğini keşfetmişler. Ayrıca bazılarının açgözlü hale gelmesi ve daha fazla şey istemeye başlaması aralarında kıskançlık ve çatışmalara neden olmuş. Sonunda, Zenginlik kasabası çatışmalarla dolu düzensiz bir yer haline gelmiş ve bölge sakinleri artık eskisi kadar mutlu değilmiş. Kapitalizmin her zaman yaşamanın en iyi yolu olmadığını ve gerçek mutluluğun başkalarıyla paylaşmaktan ve işbirliği yapmaktan geldiğini anlamışlar.

İspanyolca Çocuk Hikayeleri
İspanyolca Çocuk Hikayeleri

İspanyolca Metin

Había una vez un pequeño pueblo llamado Prosperidad, donde todos vivían felices y en paz. Cada habitante tenía todo lo que necesitaba para una vida cómoda, y compartían sus posesiones y recursos de manera equitativa. Un día, un grupo de personas llegó al pueblo y les dijo a los habitantes que el camino correcto para vivir era el capitalismo. Les explicaron cómo trabajar duro y ganar dinero era la clave para el éxito y cómo podrían comprar las cosas que los harían felices. A pesar de que los habitantes nunca habían sentido la necesidad de dinero antes, se confundieron, pero los visitantes les aseguraron que el capitalismo era la única forma de tener éxito.

Así que, poco a poco, los habitantes del pueblo de Prosperidad comenzaron a trabajar arduamente para ganar dinero y comprar cosas. Sin embargo, pronto descubrieron que el dinero no les traía la felicidad que esperaban. Además, algunos se volvieron codiciosos y empezaron a desear más cosas, lo que llevó a la envidia y los conflictos entre ellos. Finalmente, el pueblo de Prosperidad se convirtió en un lugar desordenado lleno de conflictos, y los residentes ya no eran tan felices como antes. Aprendieron que el capitalismo no siempre es el mejor camino para vivir y que la verdadera felicidad proviene de compartir y colaborar con los demás.

ispanyolca çocuk hikayeleri kapitalizm
İspanyolca Çocuk Hikayeleri
İspanyolca Çocuk Hikayeleri

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 3.7 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 3

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün