İspanyolca Çocuk Hikayeleri

Kapitalizm üzerine muhteşem bir ispanyolca çocuk hikayesi. İspanyolca DELE A2 metin çalışmalarında sizleri muhteşem bir metin ve çevirisi bekliyor.

ispanyolca çocuk hikayeleri kapitalizm hikayeleri
ispanyolca çocuk hikayeleri kapitalizm hikayeleri

DELE A2 Metin Çalışması

Bu metin içinde şu kelimelerin ispanyolca karşılıklarını öğreneceksiniz.

Kasaba

Kapitalizm

Para

Açgözlü

Kıskançlık

Çatışma

Türkçe Çeviri

Bir zamanlar Zenginlik adında herkesin mutlu ve huzurlu yaşadığı küçük bir kasaba varmış. Sakinlerin her biri, rahat yaşamak için ihtiyaç duyduğu her şeye sahipmiş ve mallarını ve kaynaklarını eşit olarak paylaşırlarmış. Bir gün kasabaya bir grup insan gelmiş ve sakinlerine kapitalizmin yaşamanın doğru yolu olduğunu söylemişler. Başarılı olmak ve para kazanmak için herkesin nasıl çok çalışması gerektiğini ve kendilerini mutlu edecek şeyleri nasıl satın alabileceklerini anlatmışlar. Daha önce paraya hiç ihtiyaç duymamış olan kasaba halkının kafası karışmış, ancak ziyaretçiler onlara kapitalizmin başarılı olmanın tek yolu olduğu konusunda güvence vermiş. Böylece, yavaş yavaş Zenginlik kasabası sakinleri para kazanmak ve bir şeyler satın almak için çok çalışmaya başlamış. Ancak çok geçmeden paranın onlara umdukları kadar mutluluk getirmediğini keşfetmişler. Ayrıca bazılarının açgözlü hale gelmesi ve daha fazla şey istemeye başlaması aralarında kıskançlık ve çatışmalara neden olmuş. Sonunda, Zenginlik kasabası çatışmalarla dolu düzensiz bir yer haline gelmiş ve bölge sakinleri artık eskisi kadar mutlu değilmiş. Kapitalizmin her zaman yaşamanın en iyi yolu olmadığını ve gerçek mutluluğun başkalarıyla paylaşmaktan ve işbirliği yapmaktan geldiğini anlamışlar.

ispanyolca çocuk hikayeleri kapitalizm
ispanyolca çocuk hikayeleri kapitalizm
ispanyolca çocuk hikayeleri kapitalizm

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 5 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 2

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün