Mareşal Tito Kimdir ​

Yugoslavyanın efsanevi lideri Mareşal Tito Kimdir ? İspanyolca DELE A2 için kısa bir metin çalışması sunuyoruz. Mareşal Tito Kimdir için Kaynak

İspanyolca Metin

Josip Broz, «Tito» , conocido por su título militar El mariscal Tito, fue un político, comunista y jefe de Estado Yugoslavia desde el final de la Segunda Guerra Mundial hasta su muerte a los ochenta y siete años.

Fue partidario de la vía al socialismo independiente (a veces denominado «titoísmo»), y uno de los principales fundadores y promotores del Movimiento de Países No Alineados, así como su primer secretario general. Tito apoyó la política de no alineamiento entre los dos bloques hostiles en la Guerra Fría.

Türkçe Çeviri

Askeri unvanı olan Mareşal Tito ile bilinen Josip Broz (Tito), ikinci dünya savaşından 87 yaşında ölümüne kadar Yugoslavya devletinin cumhurbaşkanı, komünist ve politikacıydı.

Bağımsız sosyalizm hareketinin (bazen “Titoizm” olarak adlandırılır) bir destekçisiydi ve Bağlantısızlar Hareketi’nin ana kurucularından ve destekçilerinden biri ve ilk Genel Sekreteriydi. Tito, Soğuk Savaş’ta iki düşman blok arasındaki bağlantısızlık politikasını destekledi.

Mareşal Tito Kimdir
Mareşal Tito Kimdir

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 0 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 0

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün