Aretha Franklin

İspanyolca A2 çalışmasında bu dünya üzerinde büyük iz bırakmış ünlü sanatçı Aretha Franklin hanımı ağırlıyoruz. 2018 yılında vefat eden sanatçı hakkında kısa bir çeviri sunuyoruz. Şuradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Aretha Franklin

İspanyolca Metin

Aretha Louise Franklin fue una cantante estadounidense de soul, R&B y góspel. Apodada «Lady Soul» (la Dama del Soul) o «Queen of soul» (la Reina del Soul), fue la máxima exponente de dicho género, y una de las más grandes transmisoras de góspel de todos los tiempos, así como una de las artistas más influyentes en la música contemporánea.

Nació el 25 de marzo de 1942 en Memphis (Tennessee), y creció en Detroit. Fue hija del predicador Clarence LeVaughn Franklin y la cantante de góspel Barbara Franklin.

Türkçe Çeviri

Aretha Louise Franklin, Amerikalı soul, R&B ve gospel şarkıcısıydı. “Lady Soul” (Soul Müziğin Leydisi) veya “Queen of soul” (Soul Müziğin Kraliçesi) lakaplı sanatçı, bu türün en büyük temsilcisiydi ve tüm zamanların en büyük gospel sanatçılarından biriydi. Aynı zamanda çağdaş pop müziğin en etkili sanatçılarındandı.

25 Mart 1942’de Memphis, Tennessee’de doğdu ve Detroit’te büyüdü. Vaiz Clarence LeVaughn Franklin ve gospel sanatçısı Barbara Franklin’in kızıydı.

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 5 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 1

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün