Nirvana Kimdir?

DELE A2 çalışmalarında 90’lı yılların efsane rock grubunu kısaca tanıyoruz. Bazen Seattle’ın sesi olarak da bilinen Grunge müzik; heavy metal ve klasik pop rock’a yakın yapılara sahip alternatif rock’ın bir alt türüdür. 1980’lerin sonlarında, öncelikle ABD’nin Washington eyaletinden, özellikle Seattle bölgesinden gelen gruplarla ortaya çıkmıştır. İşte bu müzik türünün en önemli temsilcisi grubu tanıma zamanı. 40 yaş üstü sizi seviyorum. Arkada oturan gençler müziğin sesini biraz kısın ve okumaya başlayın.

Yeni Kelimeler

Banda – Grup

Voz – Ses

Generación – Nesil

Carrera – Kariyer

nirvana
nirvana

İspanyolca Metin

Nirvana fue una banda de grunge estadounidense procedente de Aberdeen, Washington fundada por el vocalista y guitarrista Kurt Cobain y el bajista Krist Novoselic en 1987. El líder de la banda, Kurt Cobain fue denominado por los medios de comunicación como «la voz de una generación» y la banda como la «banda símbolo» de la Generación X. La carrera de la banda concluyó con el fallecimiento de Cobain en 1994, pero su popularidad creció aún más en los años posteriores.

Nirvana ha sido reconocida como una de las bandas que popularizó el género grunge a nivel mundial en la primera mitad de la década de 1990, así como de popularizar y revivir el interés por géneros como el punk, el post-punk y la música independiente en general.

nirvana
nirvana

Türkçe Çeviri

Nirvana, 1987 yılında vokalist/gitarist Kurt Cobain ve basçı Krist Novoselic tarafından kurulan Aberdeen kökenli, Washington’lu bir Amerikan grunge grubuydu. Grubun lideri Kurt Cobain, medya tarafından “bir neslin sesi“, grup ise X Kuşağının “sembol grubu” olarak anıldı. Grubun kariyeri 1994’te Cobain’in ölümüyle sona erdi, ancak sonraki yıllarda popülariteleri daha da arttı.

Nirvana, 1990’ların ilk yarısında dünya çapında grunge tipi müziği popülerleştiren, aynı zamanda punk, post-punk ve bağımsız müzik gibi türlere olan ilgiyi tüm dünyada yaygınlaştıran ve canlandıran gruplardan biri olarak kabul edilmiştir.

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 5 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 2

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün