Said YILMAZ imzasıyla DELE A2 metin çalışmalarında bir büyük ismi daha konuk ediyoruz DELE A2 metin çalışmalarında bir büyük ismi daha konuk ediyoruz. Sanatçı, 20. yüzyılın en ünlü flamenko gitaristlerinden biridir. 1947 yılında İspanya’nın Algeciras kentinde doğan Paco de Lucia, müzik kariyerine genç yaşta başladı ve çok sayıda albüm yayınladı. Sanatçı, flamenko müziğinin geleneksel tarzını modern müzikle birleştirdiği için büyük övgü aldı. Kendi tarzı ve yaratıcı müzikal yaklaşımı sayesinde, dünya çapında birçok hayran kazandı. Ayrıca, Chick Corea, John McLaughlin ve Al Di Meola gibi birçok ünlü müzisyenle de işbirliği yaptı. Maalesef, Paco de Lucia 2014 yılında hayatını kaybetti, ancak müzikal mirası hala birçok müzisyen ve hayran tarafından takdir ediliyor ve dinleniyor. Kaynak

Paco de Lucía
Paco de Lucía

Paco de Lucía

Daha çok Paco de Lucía olarak tanınan Francisco Sánchez Gómez (21 Aralık 1947 – 25 Şubat 2014) İspanyol besteci, müzisyen. Tarihin en iyi Flamenco gitaristi aynı zamanda bu gitarın dünya çapındaki en iyi virtüözü kabul edilmiştir. Paco de Lucía, Ramon de Algeciras ve Pepe de Lucía ile birlikte, kendisi de bir gitarist olan babasından müzik eğitimi aldı. Flamenco dünyasına aşina olan bir çevrede yetişen Paco de Lucía kısa süre içinde, aralarında Niño Ricardo ve Sabicas’ın da olduğu flamenco dünyasının önemli temsilcilerinden bazıları ile tanıştı. 1962’de Jerez de La Frontera Sanat Yarışması’nda kendisini İspanyol flamenco dünyasına tanıttıktan sonra kardeşi Pepe ile Los Chiquitos de Algeciras grubunda ilk albümlerinin kayıtlarını aldı. 1973’te ‘Fuente y Caudal’ albümünün yayımlanmasıyla müziği halkın çoğunluğuyla tanıştı. Yıllarla beraber, müziğini yeni tarzlara açarken, geleneksel İspanyol tablalarından uzak alanlarda icra etmeye başladı. Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya’da başarılı performanslar sergiledi. Hayatı boyunca birçok ödül kazandı.Ünlü virtüöz 25 Şubat 2014’te Meksika’da hayata gözlerini yumdu.

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 0 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 0

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün