10 Kilo Vermek

İspanyolca bir kaynaktan 10 kilo vermek üzerine kısa bir çeviri yapıyoruz. Kaynak

10 Kilo Vermek
10 Kilo Vermek

10 kilo vermek için bir diyete ihtiyacınız varsa, bunun nedeni muhtemelen beslenme ve yaşam tarzınızın biraz düzensiz olmasıdır. Hem beslenme şeklinizde hem de diğer alışkanlıklarınızda (uyku, egzersiz…) bir değişiklik düşünmeniz gerekiyordur. Sağlıklı bir insansanız ve kilonuzu etkileyen herhangi bir hastalık veya ilaç yoksa bu önerileri dikkate alın.

ALIŞKANLIKLARINIZI NASIL DEĞİŞTİRİRSİNİZ?

Yaşam tarzınızın nasıl olduğunun farkında olmak ve o 10 kiloyu size neyin kazandırdığını görmek önem arz eder. Bunun için ne yediğiniz, ne zaman yediğiniz, neden yediğiniz, ne kadar ve nasıl hareket ettiğiniz, ne kadar uyuduğunuzu not ettiğiniz bir günlük tutmaktan daha iyi bir şey yoktur. Teknoloji gelişti bir bileklik, bir saat veya bir uygulama da bu işi görebilir.

10 KİLO VERMEK İÇİN NASIL BİR DİYET NASIL YAPMALISINIZ?

Her şeyi yiyebildiğiniz bir diyet olmalı: sebze, meyve, balık, et, ekmek, makarna… evet, ekmek, makarna, pirinç ve patates de uygun oranda olmak şartıyla, çünkü karbonhidrat yememek bir hatadır. İdeal olarak, meyve, sebze, balık ve kümes hayvanları gibi hafif proteinler, baklagiller ve kuruyemişler açısından zengin akdeniz diyetimize dayalı bir diyet olmalıdır. Günlük menüler yaklaşık 1.200 ile 1.500 kalori arasında olmalıdır.

10 KİLO VERMEK İÇİN YANLIŞ BİR DİYET ?

Çok kısıtlayıcı olmak zorunda değil çünkü bu 10 kiloyu kısa sürede vermeye çalışmak sağlığınızı riske atacaktır. Asla 1.000-1.200 kaloriden az, besin gruplarını yasaklayan veya sadece bir besin yemeye dayalı bir diyet uygulamayın. Sadece sağlığınız için tehlikeli olmakla kalmazlar, aynı zamanda hastalık yaratma etkisine de sahiptirler. Ayrıca verdiğiniz kiloları geri almakla kalmaz, hatta birkaç kilo daha alabilirsiniz.

10 KİLO VERMEK NE KADAR SÜRER?

İdeal olanı haftada yarım ila bir kilo vermektir, ancak ilk başta 2 ila 3 kilo arasında hızlı bir şekilde kaybedebileceğiniz ve daha sonra biraz daha yavaş kilo kaybedersiniz.

DİYET NE KADAR SÜRER?

Bu kişiye göre değişir, ancak 10 kilo vermek 2 ila 4 ay sürebilir. Bu yüzden bu süreci, saf ve basit bir diyet olarak değil, fazladan 10 kilo vermenizi sağlamakla kalmayacak aynı zamanda yeni kilonuzu korumanıza yardımcı olacak yeni bir beslenme şekli olarak düşünmeniz önemlidir.

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 5 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 1

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün