ispanyolca diziler 5 Öneri (GÜNCEL)

İspanyolca öğrenmek için yapabileceğiniz en iyi şey o dili kullanan ülkelerin kültürlerini tanımaktır. Bununda en basit yolu ispanyolca dizlileri izlemektir. Öncelikle ispanyolca altyazılı izlemeye özen gösterin. Bir müddet sonra ispanyolca altyazılara alışacaksınız. Siz öğrenmediğinizi düşüneceksiniz ama o kelimelerin hepsi beyninizde uzun dönem bellekte yer edecek. Özellikle sürekli kullanılan ispanyolca terimlere ve ifadelere odaklanın.

ispanyolca dizi
ispanyolca dizi

ispanyolca diziler Narcos

ispanyolca dizi narcos

İlk dizimiz Kolombiya Medellinden çıkıp tüm Amerikaya uyuşturucu satan Kolombiyanın altını üstüne getiren uyuşturucu kaçakcısı Pablo Escobar’ın hikayesini anlatıyor. Wiki Bu dizinin ana tema müziği olan Tuyo‘ u türkçeye ispanyada yaşarken çevirmiştim. Şunu unutmayın, amerika istemeden kimse amerikaya uyuşturucu satamaz.

ispanyolca diziler La casa de Papel

La casa de Papel

Madrid’i içine alan muhteşem dizi. Profesör ve arkadaşları ispanya merkez bankasını basıp milyonlarca euroyu çalıyorlar. Aman nasıl çalıyorlar ? Burada yazmıyorum. Bu dizide çav bella şarkısına çok kez atıf yapılıyor. Tahmin edin çav bella çevirisini kim yaptı.:) Ben 🙂 Bu dizide ispanyanın en güzel birası estrella galicia reklamını yapıyor. Dizinin geçtiği bina, İspanyol darphanesi binası olarak gösteriliyor. Aslında bina olarak gösterilen yapı ulusal bilim konseyinin binasıdır. { Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC) }

ispanyolca diziler Cennete Hoş Geldiniz

İspanyada sosyal medyayı sık kullanan gençleri bir adaya davet ediyorlar. Her şey çok güzel gidiyor. Fakat birden sıkıntılar ortaya çıkmaya başlıyor. Biz hanımla çok sevdik. Tavsiye olunur.

Cennete Hoş Geldiniz
Cennete Hoş Geldiniz

ispanyolca diziler Dark Desire

Meksika dizisi. Ben çok sevdim. Kocasını aldatan bir kadın ve sonrasında başına gelen entrika dolu olaylar. Cinsel içerik yüksek baştan söyleyeyim.

dark desire ispanyolca dizi

ispanyolca diziler Candidate

1994’te suikasta uğrayan Meksika devlet başkanı adayı Luis Donaldo Colosio’nun hikayesi. Tavsiye ederim.

candidate ispanyolca dizi

ispanyolca diziler Elite

elite ispanyolca dizi

Madrid in en zenginlerinin okuduğu okula 5 gettoda oturan genç gelir. Bu gençlerin zengin çocuklarıyla olan ilişkileri konu ediliyor. Bol cinsel içerik, toplumun sinir uçlarına dokunan bir çok tema sizi bekliyor.

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 5 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 3

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün