Maymun Virüsü Nedir ?

Maymun Virüsü Viruela de Mono
Maymun Virüsü Nedir

İspanyolca Çeviri:

Viruela de mono : 36 casos confirmados en nuestro pais. Mapa de la viruela del mono en el mundo: Reino Unido es el país con más casos fuera de África. Reino Unido es el país europeo con más casos de viruela del mono confirmados -con 56 personas positivas por el virus en Inglaterra – seguido de España, con 36, y Portugal, 23. Países que han confirmado casos de viruela del mono

La Organización Mundial de la Salud activó su máximo nivel de alerta y declaró la emergencia internacional por el brote de viruela símica después de que se hayan declarado más de 16 mil casos en más de 75 países.

El director de la OMS agregó que hasta el momento cinco personas han muerto tras infectarse.

Türkçe Çeviri:

Maymun virüsü : Ülkemizde 36 vaka tespit edilmiştir. Dünya üzerinde maymun virüsünün yayılım haritası : İngiltere, Afrika haricinde en fazla vaka görülen ülke. Avrupa içerisinde en fazla tespit edilmiş maymun virüsü vakası İngilterede’ dir. (İngiltere’de 56 tespit edilmiş pozitif maymun virüsü vakası vardır. İspanya 36 ve Portekiz 23 vakayla takip etmektedir.) Maymun virüsü vakası tespit edilen ülkeler

Dünya Sağlık Örgütü, 75’den fazla ülkede 16 binden fazla vakanın görülmesinden sonra maymun virüsü salgını için uluslararası acil durum ilan etti ve en yüksek alarm seviyesine geçti.

Dünya Sağlık Örgütü yöneticisi, enfeksiyon sonrasında şimdiye kadar 5 kişinin vefat ettiğini belirtti.

Maymun virüsü nedir

Orjinal haber için tıklayın

Nasıl ispanyolca hoşunuza gitti mi? İspanyolca öğrenmek konusunda ilk adımı atın ve 2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 1 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 1

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün