Türkiye ve Atlantis

Kayıp şehir Atlantis’in tam olarak yaşadığımız sınırlar içerisinde sular altında olduğuna inana bir grup yazar tarafından yazılan hikayeyi ispanyolcadan türkçeye çeviriyoruz. Türkiye ve Atlantis hikayesi sizi ağlatacak. Türkiye ve Atlantis hikayesini okuyunca doğrudan Atlantis’e gideceksiniz.

Türkiye ve Atlantis Türkçe Çeviri

Bir zamanlar Akdeniz’in kalbinde yer alan Türkiye adında bir ülke varmış. Zengin bir tarihe ve eşsiz bir kültüre sahip güzel bir yerdi. Ancak tüm cazibesine rağmen, Türkiye her zaman gizemli bir efsane tarafından eziyet görmüştür: Atlantis efsanesi.

Atlantis, bir gün yeniden keşfedilmeyi bekleyen, okyanusa battığı söylenen efsanevi bir şehirdi. Birçoğu Atlantis’i aramıştı ama kimse onu bulmayı başaramamıştı. Ancak Türkiye, Atlantis’in kendi sularında saklı olduğuna ve bir gün keşfedileceğine yürekten inanıyordu.

Bir gün Ahmet adında genç bir arkeolog, Atlantis’i aramaya katılmaya karar verir. Cesur ve kararlı bir adamdı ve efsanevi batık şehri bulmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdı. Ahmet, Atlantis’ten herhangi bir iz arayarak Türkiye kıyılarını keşfetmeye başladı.

Sonunda, uzun zaman ve çabadan sonra, Ahmet denizin dibinde taş bir kapı gibi görünen bir şey buldu. Kalbi güm güm atan Ahmet kapıyı açtı ve sular altında kalmış bir şehre benzeyen bir yere girdi. Atlantis’ti ve sanki dün terk edilmiş gibi inanılmaz derecede korunmuştu.

Ahmet gözlerine inanamadı. Hayatının efsanesini bulmuştu ve tüm sırlarını keşfetmek için şehrin her köşesini keşfetmeye kararlıydı. Ahmet aylarca Atlantis’i araştırdı ve şehir ve tarihi hakkında inanılmaz şeyler keşfetti. Sonunda, öğrenebileceği her şeyi öğrendiğinde, Ahmet bulgularını dünyayla paylaşmak için Türkiye’ye dönmeye karar verdi.

Ahmet ve Atlantis’in hikayesi Türkiye’de bir efsane haline geldi ve birçok kişi batık şehri kendileri için bulabileceklerini görmek için aramaya başladı. Bir daha bulunamasa da Atlantis ve Türkiye efsanesi Türklerin hafızasında sonsuza kadar yaşadı.

Türkiye ve Atlantis İspanyolca Metin

Türkiye ve Atlantis
Türkiye ve Atlantis

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 5 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 3

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün