Andropoz Nedir

İspanyolca A2 metin çalışmalarında andropoz konusuna eğiliyoruz. Andropoz nedir ? Biraz wiki biraz ispanyol web sitelerinden alıntılar yaptık.

Türkçe Çeviri

Andropoz (Yunanca ἀνδρός, ‘erkek’ ve παῦσις, ‘durma’) veya erkek menopozu, vücuttaki testosteronun azalması veya testosteron alıcılarının bozulması nedeniyle bir erkeğin cinsel yeteneklerinin (diğer organik işlevleri de dahil olmak üzere) yaşla birlikte azalması sürecidir.

İspanyolca Metin

La andropausia (del griego ἀνδρός, ‘hombre’, y παῦσις, ‘cesación’) o menopausia masculina, es el proceso por el cual las capacidades sexuales del hombre disminuyen con la edad al igual que otras funciones orgánicas, resultado de los bajos niveles de testosterona en el organismo, o bien por el mal funcionamiento de los receptores de testosterona.

Andropoz Dizisi

Andropoz (Andropoz), Durul Taylan ve Yağmur Taylan’ın yönettiği bir Türk Netflix dizisidir. Taylan Biraderler’in yönettiği ve Marmaris’te çekilen Andropoz, 6 bölümden oluşmaktadır.

Andropausia – Serie Turca

Andropausia (Andropoz) es una serie turca de Netflix dirigida por Durul Taylan y Yagmur Taylan. Andropausia se graba en Marmaris, dirigen por Taylan Biraderler y cuenta con 6 episodios.

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Andropoz Nedir

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 5 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 2

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün