Sık mastürbasyon yapmak sağlığımıza iyi gelir mi?

İspanyolca A2 metin çalışmalarında yeni konumuz oldukça tartışmalı bir konu. Sık mastürbasyon yapmak sağlımıza iyi gelir mi ? Sık mastürbasyon yapmak sağlığımız için faydalı mıdır ? Sık mastürbasyon yapmak hangi sağlık sorunlarına neden olur? Aşağıdaki çevirilerin sadece tavsiye niteliğinde olduğunu hatırlatıp bu konuda bilimsel bir tavsiye almak için doktorunuza başvurmanız gerektiğini özellikle belirtmek isterim.

Sık mastürbasyon yapmak
Sık mastürbasyon yapmak

Türkçe Çeviri

Birçok erkek bunun iyi mi kötü mü olduğundan emin değil, bu yüzden mastürbasyon yapmanın gerçekten sağlıklı olup olmadığını soruyoruz. Columbia Üniversitesi’nden biyolog Robert Pollack, “Mastürbasyon yapma ihtiyacı hissetmiyorsanız, bir sorununuz var” diyor. Tek başına seks, stresi azaltmak için harika bir yoldur ve aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin harika bir yoludur.

Stresle savaşmak, prostat kanseri riskini azaltmak, daha iyi uyumanıza yardımcı olmak… Bunlar mastürbasyonun vücudumuza sağladığı birçok faydadan bazılarıdır, ancak sık sık mastürbasyon yapmamaya dikkat edin, çünkü sık sık mastürbasyon yapmak sağlık sorunlara neden olabilir.

Fiziksel düzeyde aşırı mastürbasyonun bazı sonuçları olabilir:

-Sık boşalırsanız daha az sperm hacminiz olduğunu fark edebilirsiniz ve meniniz daha az sperm içerebilir.

-Ereksiyonlarınızın zayıf olmasına veya erken boşalmanıza neden olabilir.

Yorgunluk, orgazm sırasında ağrı veya testis rahatsızlığı gibi diğer fiziksel sorunlara neden olabilir.

Bilim adamları net. Mastürbasyon; kaslar, hormonlar ve beyin için iyidir. Mastürbasyon herhangi bir uyku hapından daha iyidir. Beynin günlük yaşamın stresinden uzaklaşmasına yardımcı olur

İspanyolca Metin

Muchos hombres no están seguros de que sea beneficioso o perjudicial, por eso preguntamos si masturbarse es realmente saludable. “Si no sientes la necesidad de masturbarte, tienes un problema”, dice el biólogo Robert Pollack, de la Universidad de Columbia. El sexo en solitario es una forma estupenda de aliviar el estrés y también es una forma estupenda de reforzar el sistema inmunitario.

Combate el estrés, reduce el riesgo de cáncer de próstata, ayuda a dormir mejor… estos son algunos de los múltiples beneficios que la masturbación tiene para nuestro organismo pero cuidado con masturbarse con frecuencia, porque masturbarse con frecuencia también puede traer problemas para tu salud.

A nivel físico puede haber algunas consecuencias del exceso de masturbación:

-Puedes encontrar que tienes menos volumen de esperma si eyaculas con frecuencia y tu semen puede contener menos espermatozoides.

-Puede ocurrir que tus erecciones sean débiles, o que eyacules precozmente.

-Otros problemas físicos pueden ser cansancio, dolor durante el orgasmo o molestias testiculares.

Los científicos lo tienen claro. La masturbación es buena para los músculos, las hormonas y el cerebro. La masturbación es mejor que cualquier pastilla para dormir. Ayuda al cerebro a desconectar del estrés de la vida cotidiana.

Kaynaklar: Mens-app ve Menshealth

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 4 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 744

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün