Solidity Nedir

İspanyolca DELE A2 çalışmalarında programlama dünyasına uzanıyor ve son günlerin popüler dilini anlatıyoruz. Unutmayın her alanda ne kadar çok bilgi bilirseniz şansınız o kadar artar. Wikipedia

Solidity Nedir
Solidity Nedir

DELE A2 Metin Çalışması

Bu metin içinde şu kelimelerin ispanyolca karşılıklarını öğreneceksiniz.

Programlama dili

Akıllı sözleşmeler

Statik

Sanal makine

Türkçe Çeviri

Solidity, akıllı sözleşmeler yazmak için nesne yönelimli bir programlama dilidir. Başta Ethereum olmak üzere çeşitli blok zinciri platformlarında akıllı sözleşmeler uygulamak için kullanılır. Christian Reitwiessner, Alex Beregszaszi ve birkaç önemli eski Ethereum katılımcısı tarafından Ethereum gibi blok zinciri platformlarında akıllı sözleşmeler yazmak için geliştirilmiştir.

Solidity, EVM olarak da bilinen ethereum sanal makinesi üzerinde çalışan akıllı sözleşmeler geliştirmek için tasarlanmış statik bir programlama dilidir.

Solidity Nedir
Solidity Nedir

İspanyolca Metin

Solidity es un lenguaje de programación orientado a objetos para escribir contratos inteligentes. Se utiliza para implementar contratos inteligentes ​ en varias plataformas blockchain, la más destacada, Ethereum . Fue desarrollado por Christian Reitwiessner, Alex Beregszaszi y varios de los principales excolaboradores de Ethereum para poder escribir contratos inteligentes en plataformas blockchain como Ethereum.

Solidity es un lenguaje de programación de tipo estático diseñado para desarrollar contratos inteligentes que se ejecutan en la máquina virtual de ethereum, también conocida como EVM.

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 0 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 0

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün