10 İspanyolca Aşk Cümlesi Nelerdir?

İspanyolca öğrenmeye başladınız. İlk merak ettiğiniz şey, ispanyolca aşk cümlelerinin ne olduğu mu? Haklısınız ispanyolca aşk anlatılmaz yaşanır. Şimdi aşkı sonuna kadar yaşama ve yaşatma zamanıdır. 10 İspanyolca Aşk Cümlesinin SES dosyalarını dinleyerek pekiştirin

10 İspanyolca Aşk Cümlesi
10 İspanyolca Aşk Cümlesi
İspanyolcaTürkçe
Te amoSeni seviyorum
Eres mi todoSen benim herşeyimsin
No puedo vivir sin tiSensiz yaşayamam
Eres mi media naranjaSen benim diğer yarımsın
Eres mi alma gemelaSen benim ruh eşimsin
Eres lo mejor que me ha pasadoSen başıma gelen en güzel şeysin
No puedo imaginar mi vida sin tiSensiz hayatımı hayal edemiyorum
Eres mi persona favoritaSen benim en sevdiğimsin
No sé que haría sin tiSensiz ne yapardım bilmiyorum
Eres mi razón de serSen benim varolma sebebimsin
10 İspanyolca Aşk Cümlesi

Te quiero” – Bu iki basit kelime “seni seviyorum” anlamına gelir ve o özel kişiye sevginizi ifade etmenin mükemmel bir yoludur. Tutkuyla söyleyin ve gözlerinin parlamasını izleyin!

Eres mi vida” – “Sen benim hayatımsın” anlamına gelen bu cümleyle partnerinizin her şeyiniz olduğunu bilmesini sağlayın. Sizin için ne kadar önemli olduklarını göstermenin içten bir yoludur.

Eres el amor de mi vida” – Eğer bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, onlara hayatınızın aşkı olduklarını söyleyin. “Sen benim hayatımın aşkısın” anlamına gelen bu cümle, onlara kendilerini dünyanın en önemli insanı gibi hissettirecektir.

Eres mi media naranja” – İspanyolca’da “benim diğer yarım” ifadesinin karşılığı “mi media naranja “dır. Sizi tamamladıklarını bilmelerini sağlamanın tatlı ve şiirsel bir yoludur.

Eres mi sol” – Tıpkı güneşin ışık ve sıcaklık getirmesi gibi, bu ifade de “Sen benim güneş ışığımsın” anlamına gelir. Hayatınıza ne kadar mutluluk ve neşe getirdiklerini ifade etmenin güzel bir yoludur.

Eres mi sueño hecho realidad” – “Sen benim hayallerimin gerçeğe dönüşmüş halisin” anlamına gelen bu cümle, ruh eşinizi bulduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuza inanamadığınız anlar için mükemmeldir.

Sin ti no puedo vivir” – Onsuz bir hayatın düşünülemez olduğunu bilmelerini mi istiyorsunuz? Onlara “Sensiz yaşayamam” anlamına gelen “Sin ti no puedo vivir” deyin. Sizin için ne kadar önemli olduklarını ifade etmenin güçlü bir yoludur.

Eres mi amor eterno” – Aşkınızın sonsuza dek süreceğine inanıyorsanız, bu cümle tam size göre. “Eres mi amor eterno”, “Sen benim ebedi aşkımsın” anlamına gelir ve bağlılığınızı ifade etmenin güzel bir yoludur.

Eres la razón de mi felicidad” – “Mutluluğumun sebebi sensin” anlamına gelen bu cümleyle mutluluğunuzun sebebinin onlar olduğunu bilmelerini sağlayın. Hayatınızdaki varlıkları için minnettarlığınızı göstermenin samimi bir yoludur.

Te amo más de lo que las palabras pueden expresar” – Kelimeler yetersiz kaldığında, “Seni kelimelerin ifade edebileceğinden daha çok seviyorum” anlamına gelen bu cümleyi kullanın. Bu, onları suskun bırakacak güçlü bir sevgi ifadesidir.

Artık cephaneliğinizde bu 10 İspanyolca aşk cümlesi olduğuna göre, ileri gidin ve sevgiyi yayın! İster fısıltıyla söylenen bir sevgi ifadesi, ister bir karttaki içten bir mesaj olsun, bu ifadelerin sevdiğiniz kişiye hayranlık ve değer verildiğini hissettireceğinden emin olabilirsiniz. Öyleyse devam edin, İspanyol dilinin romantizmini kucaklayın ve aşk hikayenizin mümkün olan en büyülü şekilde ortaya çıkışını izleyin. ¡Viva el amor!

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 5 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 3

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün