Sexting nedir

Ülkemizin gündemine bomba gibi düşen sexting nedir konusunu masaya yatıryoruz. Tek başınıza sexting yapabilir misiniz? Yaparken su içilir mi? Yoğurt yerken sexting yapan var mıdır ? Sexting nedir? Sexting yaparken sakız çiğnenir mi? Sexting ile banyo aynı anda yapılır mı? Sexting haydar abi ile yapılır mı?

Sexting nedir
Sexting nedir

Yeni Kelimeler

Envío – Gönderme

Recepción – Alım

Transmisión – İleti

Mensajes – Mesajlar

Fotos – Fotoğraflar

Videos – Videolar

Contenido sexual – Cinsel içerik

Teléfonos móviles – Cep telefonları

Computadoras – Bilgisayarlar

Türkçe Çeviri

Cinsel içerikli mesajlar, fotoğraflar veya videoların öncelikle cep telefonları arasında gönderilmesi, alınması veya iletilmesidir. Bilgisayar veya herhangi bir dijital cihazın kullanımını da içerebilir. Bu terim ilk olarak 21. yüzyılın başlarında popüler hale gelmiştir ve seks ile mesajlaşma kelimelerinin birleşimi olup, geniş anlamda görüntü içeren bir metin gönderme anlamına gelmektedir.

Cinsel içerikli mesajların yanı sıra müstehcen fotoğraflar göndermek için kullanılabilen kameralı telefonların ve internet erişimli akıllı telefonların artmasıyla birlikte cinsel içerikli mesajlaşma daha yaygın hale gelmiştir. Cinsel içerikli mesajlaşma her yaştan insan tarafından yapılsa da, medyada yer alan haberlerin çoğu ergenlerin kullanımının olumsuz yönlerine odaklanmaktadır. Genç yetişkinler, cinsel içerikli mesajlar iletmek için kısa mesaj aracını diğer yeni medyadan çok daha fazla kullanmaktadır.

2009 yılında yapılan bir araştırma, 14-17 yaş arası gençlerin yüzde 4’ünün cinsel içerikli fotoğraflarını gönderdiklerini iddia ettiklerini ortaya koymuştur. Bu gençlerin yüzde 15’i de cinsel içerikli fotoğraflar aldıklarını iddia etmiştir. Bu durum, insanların istemedikleri halde fotoğraf almalarına ilişkin bir rıza sorununa işaret etmektedir. Snapchat ile bu durum daha da güçlenmiştir, çünkü snapchat alan kişi açana kadar içeriğin farkında olmayacaktır ve mesajlar bir süre sonra otomatik olarak silinmektedir. Snapchat üzerinden cinsel içerikli mesajlaşma popüler olsa da, kullanıcılar arasında “şaka amaçlı cinsel içerikli mesajlaşma” daha yaygındır. Cinsel içerikli görüntüleri şaka olarak gönderenlerin sayısı katılımcıların yaklaşık dörtte birini oluşturmaktadır

Sexting nedir
Sexting nedir

İspanyolca Metin

“Cybersexting”, principalmente el envío, recepción o transmisión de mensajes, fotos o videos de contenido sexual entre teléfonos móviles. También puede involucrar el uso de computadoras u otros dispositivos digitales. Este término se volvió popular a principios del siglo XXI y es una combinación de las palabras “sexo” y “mensajería”, que en términos generales se refiere al envío de texto que incluye imágenes.

Con el aumento de los teléfonos móviles con cámara y los teléfonos inteligentes con acceso a Internet que pueden utilizarse para enviar imágenes explícitas, el sexting se ha vuelto más común. Aunque personas de todas las edades pueden participar en el sexting, gran parte de la cobertura mediática se centra en los aspectos negativos del uso por parte de los adolescentes. Los adultos jóvenes utilizan más el servicio de mensajes de texto para el sexting en comparación con otras formas de comunicación digital.

Una investigación realizada en 2009 reveló que alrededor del 4% de los adolescentes de entre 14 y 17 años afirmaban haber enviado fotos de contenido sexual, y el 15% afirmaba haber recibido este tipo de fotos. Esto plantea un problema de consentimiento en relación con la recepción de imágenes no deseadas. La situación se complica con Snapchat, ya que el destinatario no será consciente del contenido hasta que lo abra, y los mensajes se eliminan automáticamente después de un tiempo. Aunque el sexting a través de Snapchat es popular, el “sexting de broma” es aún más común entre los usuarios. Alrededor de una cuarta parte de los participantes afirma haber enviado contenido sexual como broma.

Es importante tener en cuenta que las leyes y normativas relacionadas con el sexting varían según el país y la jurisdicción.

Sexting nedir Sexting nedir
Sexting nedir Sexting nedir

Sexting için En İyi Uygulamalar

  • Tinder
  • Ashley Madison
  • Lovoo
  • Grinder
  • Pure
  • Happn
  • Shakn
  • POF (Plenty of Fish)
  • Love Park

Daha Fazla İspanyolca

2013 yılında yayımlanan “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabının belli bir bölümünü içeren e-kitabı bu bağlantıdan indirin.

Bu kitap üzerindeki dersleri online olarak görmek isterseniz de Udemy’in ” 2 Dakika Temel İspanyolca ” kursuna kayıt olabilirsiniz.

Bu dil hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları ispanyolca sayfasında.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Google grubumuz: ispanyolcom@googlegroups.com

Telegram grubumuz: t.me/ispanyolcaceviri

Twitter: @temelispanyolca

Youtube: @temelispanyolca

Bu ispanyolca içerik işinize yaradı mı?

Oyunuzu kullanın

Ortalama Oy Sonucu 5 / 5. Oylayan Kişi Sayısı 2

İlk oyu siz kullanacaksınız. Dikkatli düşünün